Kompakt ZOLL
Szoftveresen minden, ami a vámhoz kell! Naprakész, gyors, pontos, hibátlan. Vám, jövedék, termékdíj, intrastat, raktár, gyártás, feldolgozás.
Kompakt ZOLL
Egyéb információk
Aktuális árfolyam
| AUD | 236 | ,37 |
| CAD | 223 | ,47 |
| CHF | 238 | ,79 |
| CZK | 12 | ,00 |
| DKK | 38 | ,92 |
| EUR | 289 | ,30 |
| GBP | 347 | ,22 |
| HRK | 38 | ,16 |
| ISK | 1 | ,81 |
| JPY | 2 | ,9356 |
| NOK | 39 | ,85 |
| PLN | 70 | ,47 |
| RUB | 7 | ,59 |
| SEK | 32 | ,73 |
| TRY | 130 | ,16 |
| USD | 223 | ,31 |
Rendezvénynaptár
| H | K | Sz | Cs | P | Szo | V |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 1 | 2 | 3 | 4 |
NETA törvény - chipsadó
Beküldő: Amarin Dátum: 2011.08.02.
Érdeklődnék, hogy tudja-e valaki a 2106-os termékcsoport magas cukortartalma ellenére mégsem része a bevallás körébe tartozó termékeknek? Köszönettel
Beküldő: Termékdíj Partner Dátum: 2011.08.03.
Tisztelt Amarin!
Véleményem szerint a jogalkotó tudatosan határolta el azon termékek körét, hogy mely tartozzon a népegészségügyi termékadó törvény hatálya alá és melyik nem. Sok olyan egészségtelen étel van, melyre a jogszabály hatálya nem terjed ki (pl. hamburger is, mely az eredeti elképzelésben szerepelt).
A 2106 alatt egyébként nem olyan áruk vannak, amelyeket alapanyagként használ az élelmiszeripar? A jogszabály inkább az előrecsomagolt termékekre koncentrál.
Üdv,
Termékdíj Partner
Web: http://bovaconsulting.hu
Beküldő: Zemankó Lajosné Dátum: 2012.01.24.
Tisztelt Amarin,és az előző válaszoló Termékdíjpartner!
Sajnos én is 2106-os termékcsoportba tartozó szörpöt gyártottam, mely nem szerepelt a szeptemberi neta felsorolásban, viszont szerepel a 2012. 01.01-től 200 ft/l adómértékkel. E miatt vállalkozásomat megszüntettem.Viszont NAV ellenőrzést kaptam,és folyamatban levő büntetést amiatt, hogy szeptembertől decemberig nem fizettem be az üdítőitalokra vonatkozó netát. Ezek szerint már szeptembertől a bevallás körébe tartozott a 2106 vtsz-ú termék.
Tisztelettel:Zemankóné
Beküldő: Bohos András Dátum: 2012.01.26.
Kedves Fórumozók, Tisztelt Zemankó Lajosné!
A 2106 vtsz. alá tartozó termékeket most sem említi a NETA tv. az adókötes termékcsoportban, azaz bármennyi cukorhányadot is tartalmaz egy-egy termék a törvény nevesített kritériumai szerint nem adókötelesek.
Ha a hatóság eljárást indított egy termék adókötelezettsége okán, akkor elsősorban nyilvánvalóan arra irányulhatott, hogy a termék tarifális besorolását vizsgálták.
Elképzelhető, hogy tévesen határozta meg a vámtarifaszámot (2106. vtsz. alá) és ebből adódóan nem vallott és fizetett adót, amit a hatóság nehezményezett.
Ha az eljárásban megállapították, hogy az Ön által gyártott termék pl. a 2009. vtsz. alá sorolható és a gyümölcshányad kevessebb, mint 25%, de a cukortartalom meghaladja a 8 mg/100 ml mennyiséget, akkor az adókötelezettséggel is járt volna.
A 2009. vtsz. mint "üditóital" meghatározás a törvény hatályba lépése óta létezik.
Mindezek alapján azt gondolom, hogy a tisztázni kell ezeket a kritériumokat akár egy független vizsgáló labor bevonásával.
Üdvözlettel:
Bohos András
Beküldő: Zemankó Lajosné Dátum: 2012.01.26.
Köszönöm a válaszát, a termékem 2106 90 vtsz.-számú, színezett, ízesített cukorszirup. Ezt még néhány évvel ezelőtt így sorolta be éppen a VPOP laboratóriuma.Így szerepel a számláimon is. Nincs tudomásom róla, hogy ez azóta megváltozott volna, és besorolták volna a 2009. vtsz alá.
Természetesen felfogtam a NETA lényegét, és hajlandó lettem volna befizetni a múlt évre vonatkozó 5 ft/l adót ami az üdítőitalokra vonatkozik, de amikor novemberben meghozták a kifejezetten a szörpökre vonatkozó rendeletet, valamint a termékdíj tanácsadó portálokon megjelent az összehasonlító táblázat "a neta változása 2012-ben"címmel, úgy tüntették fel, mintha a szörpök, sűrítmények új kategória lenne. Ennek alapján gondoltam arra, hogy csak innentől vonatkozik majd rám a január 01-től kirótt 200 ft/l adó. Ennek hatására már a vállalkozásomat is szüneteltetem, mert a törvényhozók elérték a céljukat, ezt a terméket nem lehet ilyen magas adótartalommal forgalomba hozni, viszont időt sem hagytak arra, hogy technológiát váltsunk és mondjuk az általuk jónak vélt 25% gyümölcstartalommal készítsük tovább termékeinket. Így inkább befejeztem a vállalkozást ez évtől./ És akkor január 23-án jött a NAV ellenőrzés, és eljárást indított! Nem lehet felvenni a harcot a hatóságokkal, az össze-vissza hozott rendeletekkel, amúgy erre is hivatkoznak, hogy ezeket nem ők alkották, csak végrehajtják!/
Üdvözlettel: Zemankóné
Beküldő: Bohos András Dátum: 2012.02.06.
Tisztelt Hölgyem!
Ha Önnek van a birtokában egy VPOP szakvélemény, amely alapján a termék a 2106. vtsz. alá tartozik, akkor számomra nem világos a NAV eljárása.
A Neta tv. hatálya alá nem tartozik a 2106., tehát álláspontom szerint nem lehet adóköteles a terméke.
A Neta tv. 2. § alapján adóköteles terméknek minősül az előrecsomagolt termékként forgalomba hozott, 2009, 2202 vtsz. szám alá tartozó termék ..... ha hozzáadott cukrot tartalmaz és cukortartalma meghaladja a 8 gramm cukor/100 milliliter mennyiséget (a továbbiakban: üdítőital).
A fenti tarifák alá tartozó termékek közül is - az adókötelezettség szempontjából - kivételt képeznek "a Magyar Élelmiszerkönyv szerinti kivonat alapú szörpök, valamint a legalább 25% gyümölcs, illetve zöldséghányadot tartalmazó sűrítmények, koncentrátumok, szörpök, nektárok, gyümölcslevek és zöldséglevek, valamint a legalább 50%-ban tejalapanyag felhasználásával készült termékek"
Mindezek alapján a kivételekre vonatkozó meghatározásoknak megfelelő termékek sem adókötelesek.
Érdemes lenne utánajárni, hogy mi alapján sorolták az Ön termékét most máshová, mint a korábbi szakvéleményben.
Üdvözlettel:
Bohos András